stejne obleceni pro rodinu

Další fotka do rodinného alba – jak na rodinné focení?

Všichni to známe a všichni je máme – fotky v rodinných albech, které vypadají jako každý pes jiná ves. Ano, momentky jsou nejlepší a vystihují tu pravou atmosféru, ale není na škodu se někdy pěkně obléct a „udělat parádu“.

Rodinné fotografie nabývají poslední dobou na oblíbenosti – trendy lze pozorovat v celém západním světě. Stále častěji se objevují fotoateliéry s novými tematicky vyzdobenými místnostmi k focení rodinných či jiných fotografií. A tak si říkám, proč to také jednou nezkusit? Vždyť hůř než ty současné fotky to vypadat nemůže, že?

Jenže, teď ale přichází otázka, co si obléct, aby to bylo sváteční, pohodlné a zároveň aby to slušelo nám všem? Není to jednoduché vybrat oblečení pro celou rodinu, tak aby se v něm všichni cítili a aby se fotka dobře podařila. A tak jsem si přečetla několik blogů a webových stránek rodinných fotografů
a nechala se inspirovat odborníky na slovo vzatými.

Takže tedy – při focení rodinných fotografií je důležité, aby ladil celkový styl a barva oblečení. Určitě tedy není dobré, aby se maminka hodila do gala, tatínek přišel v džínách a ve svetru a ratolesti, aby se mermomocí chtěli fotit ve své nové kšiltovce nebo té krásné korunce z kostýmu víly, který má dcera nachystaný na karneval. Myslím, že mi dáte za pravdu, že taková fotografie by spíš vyzvala salvu smíchu než nostalgické „aaaach“ až po dvaceti letech budete chtít otevřít rodinné album.

Celkové barevné doladění můžete zvládnout i pomocí módních doplňků, třeba taková čelenka nebo náramek mohou udělat víc, než si myslíte. Určitě není dobré fotografii „přeplácat“ přehršlí kulis, v jednoduchosti je krása, to je staré známé pravidlo. Pokud máte malé děti, dejte jim jejich oblíbenou hračku – hned se budou cítit lépe a na výrazu tváře to bude znát.

A nejdůležitější při focení rodinných fotografií je … hlavně si to užít! Smějte se, laškujte, dovádějte
a užívejte si tu chvilku, protože oblečení pouze dotváří celkový obraz, to hlavní je vaše pohoda a radost z toho, že jste spolu.

Pro dnešek se loučím a přeju všem krásný den!

– Vaš Tým Family Dress

Napsat komentář